نظر سنجی ها و آخرین تحولات انتخاباتی<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

چند روزی بیشتر به حماسه 27 خرداد باقی نیست.  و صحنه اصلی رقابت (به ترتیب حروف الفبا) بین آقایان احمدی نژاد، قالیباف، معین و هاشمی رفسنجانی است. در این میان نظر سنجی ها از اهمیت بالایی برخوردارند  و یک نظر سنجی صحیح گاهی تا حد یک سند طبقه بندی شده اعتبار پیدا می کند . نظرسنجی ها حتی می توانند  نتیجه انتخابات را نیز تغییر دهند .  کسانی که در انتخاب کاندیدای مورد نظر خود  بین اصلح نامقبول و صالح مقبول مرددند، با توجه به همین نظر سنجی ها از کاندیدای اصلح چشم پوشیده و صالح مقبول را می پذیرند تا رقیب مخالف را از صحنه بیرون کنند. همین مساله سبب شده است تا بازار نظر سنجیها ( نمی گوییم  نظر سازی)  به اوج خود برسد و جالب اینجاست که  هر سایت اینترنی نامزد مورد حمایت خود را مقبولتر از بقیه در نظر سنجی همگانی! معرفی می کند. به طور مثال سایت انتخابات  وابسته به وزارت کشور ( www.entekhabat.com)  آقای دکتر معین را با 22% نفر اول معرفی می کند.( هاشمی 15% - قالیباف 13%- احمدی نژاد 7% - لاریجانی 3%) . سایت اصولگرا که رسانه خبری تحلیلی شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی استان تهران است (www.osoolgara.com)  و از آقای لاریجانی حمایت می کند ، اینچنین نظر سنجی کرده است : هاشمی 6/29 % - لاریجانی 2/19 % - قالیباف 3/15% - احمدی نژاد 3/11 % – معین 1/10 % .

اما نظر سنجی در بعضی سایت های مستقل که گرایشات سیاسی ندارند  (نگارنده از نام بردن این سایتها و یا نتایج آنها  به دلیل شائبه جانبداری از یک کاندیدای خاص خوداری می کند) نتیجه کاملا متفاوتی را نشان میدهد و ترتیب کسب آرا در میان 4 کاندیدای اصلی(به ترتیب حروف الفبا)  احمدی نژاد – قالیباف – معین و رفسنجانی در حال  تغییری شگفت انگیز است !.

به اعتقاد نویسنده این سطور همه واجدان رای دهندگی باید در هر شرایطی  به فرد اصلحی که در نظر دارند رای دهند ورای  اصلح نامقبول را با اعتماد به این نظر سنجی ها ، فدای صالح مقبول ننمایند.

 

/ 3 نظر / 14 بازدید
سعید.ج

عجب، راستی ورود مجددتان به دنيای مجازی مبارک. اميدوارم پايدار بماند. کم رنج زی.

طرفدار

سلام ..... وبلاگت خيلی ملس و با حال ......تونستی يه سری به ما هم بزن......

Mohammad

مرگ برعلی خامنه ای قاتل اکبر گنجی