ورود هاشمی رفسنجانی<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 در عرصه انتخابات ریاست جمهوری

 

چند ماه قبل وقتی که هاشمی گفته بود : « اگر فرد لایقی برای اداره مملکت نباشد، می آیم » همه تصور کردند که این جمله حاکی از انصراف ضمنی هاشمی از ورود به صحنه انتخابات است چرا که نالایق دانستن همه کاندیداها را دور از ادب سیاسی می دانستند و دیگر آنکه مدیران موفق در این کشور کم نبوده و نالایق دانستن همه آنها بعید به نظر می رسید. با این حال هاشمی آمد ! و گفت آنچه را که نباید می گفت. با چنین سخنی هاشمی علاوه بر تطهیر چهره خود به عنوان لایق ترین مدیر، اعتماد به نفس بالا و روحیه سلطه گری خود را نیز بر همگان بار دیگر نشان داد.

از حق نگذریم که سابقه فعالیت های سیاسی هاشمی با هیچکدام از کاندیداهای دیگر قابل مقایسه نیست. او کسی است که سالیان سال در راس حکومت حضور داشته و دارد و از این حیث کسی یارای مقابله با او را ندارد اما چهره سیاسی هاشمی را می توان به علی دایی فوتبال ایران تشبیه نمود. کسی که اگر چه سالیان سال برای فوتبال ایران زحمت کشید و گلهای فراوانی زد اما در بسیاری از موارد نیز نتوانست از فرصت های طلایی استفاده کند و گاهی نیز از چند دریبل ساده نیز عاجز بود. هیچ کس این بازیکن را به خاطر اشتباهات گذشته سرزنش نمی کند اما آیا می توان از علی دایی به عنوان بازیکنی برای آینده سرمایه گذاری کرد؟

آنچه امروز کشور بدان احتیاج دارد یک مدیر تحول گرا  و مقتدر است کسی که از دست زدن به مافیای اقتصادی نهراسد، در سیاست خارجی عاقلانه و منطقی رفتار نماید و در عین حال با تکیه بر عزت و استقلال کشور گام بردارد و در عرصه اقتصاد راه رشد و توسعه را با سرعت طی نماید.

اقتدار هاشمی در عرصه سیاسی از نقاط مثبت اوست اما این یکجانبه گرایی هاشمی از چند جنبه خطرناک است. قدرت هاشمی او را در تعیین سیاستهای کلی نظام بی باک میکند و کشور را به سوی حاکمیتی دوگانه سوق می دهد. اجتهاد شخصی هاشمی و نگاه غیر سیستمی او از آفات بزرگی هستند که ممکن است خارج از چهار چوب نظام قرار گیرد. در مبارزه با فساد اقتصادی و باندهای مافیایی هاشمی باید با دست پرورده های خود ، کارگزاران در گیر شود کاری که هرگز به صلاح او نخواهد بود و در حقیقت بیرون کشیدن آجرهایی است که روی دیوار آن نشسته است و برخورد تبعیض آمیز با باندهای مافیایی اقتصاد نیز چیزی جز مرگ باندهای ضعیف تر و تشکیل باندهای گردن کلفت تر با حمایت هاشمی، نخواهد بود. در عرصه اقتصادی اگرچه فعالیت های مثبت هاشمی بازسازی و تکمیل زیر ساخت های کشور بود اما رشد روز افزون فقر ، بیکاری و افزایش شکاف طبقاتی و به فراموشی سپردن عدالت اجتماعی  از پیامد های منفی بسیار مهم آن شد. مشکلاتی که بذر آن با تفکرات اقتصادی  هاشمی ریخته شد و مسیر انقلاب را منحرف ساخت.

اما امروز ، هاشمی پس از شکست خود در انتخابات مجلس ششم ، در ظاهر یک منجی پا به عرصه انتخابات گذاشته است نجات بخشی که بسیاری از مشکلات از عملکرد 8 ساله ریاست جمهوری اوست….

…. و البته ورود هاشمی ، یک نقطه مثبت دارد و آن مشارکت بیشتر مردم در انتخابات است.

 

/ 10 نظر / 17 بازدید
یوسف

با حرف آخر موافقم... خدا کند همه شیفته خدمت باشیم نه تشنه قدرت... دیده بان برج مینو

SUNSITE

كانون براي دوستان وبلاگ نويسي ارزشي

بهار

سلام.خوبی؟امیدوارم. میدونی چی توی این انتخابات مهم؟ اینکه یکی بیاد با مردم از عشق خدا بگه.از خدا...............بی خدای بیداد میکنه.شایداونوقت یکی بدونه سر زدن ..................ولش کن .اونی که باید انتخاب بشه میشه.اونی که خدا بخواد.خداحافظ علی آقاو موفق باشی و همیشه با خدا ........................

مجمع وبلاگ نویسان مهدوی

سلام علیکم دوست عزیز اگر مایل به قرار گرفتن وبلاگتون در لیست وبلاگهای مجمع وبلاگ نویسان مهدوی هستید،لطفا با گذاشتن کامنتی در این وبلاگ موضوع را اطلاع دهید.... ثبت لینک شما به اطلاعتان خواهد رسید...یا علی مهدوی باشید و منتظر.

jkhd

اين مطالب برای شما نيست...چون اصولا آدم اهل فکری نيستيد..چون تقريبا شما را می شناسم..........پس اينها را از کجا نوشتيد

اسلام و غرب

پاسخ به کامنت اخير : دوست عزيز و اهل فکرم ! ای کاش رد پايی از خودتان باقی می گذاشتيد تا من نيز با شما آشنا بشوم و شايد ما را نيز اهل فکر ! محسوب کنيد. بار ديگر که تشريف می آورديد طريق وصلی بگذاريد.

بنر نهمين دوره انتخابات رياست جمهوری اسلامی ايران

با سلام دوست عزیزی که در وبلاگ خود با هر گرايش تخصصی مطلب می نويسید و در عين حال می خواهید با وبلاگتان نقشی در حضور حداکثری مردم در نهمين دوره انتخابات رياست جمهوری ايران داشته باشید با توجه به سليقه خودتان می توانید بالای هر پست ارسالی در وبلاگتان يکی از بنر هایی که در وبلاگ خانه خورشید قرار دارد استفاده کنید . از طرحهای ارسالی شما پيرامون اين موضوع استقبال می کنيم. يا حق

کمیل

سلام من هم تقریباً با نظرات شما پیرامون آقای هاشمی موافقم.اما چه کنیم که با وجود این و علاوه بر اینکه جناب هاشمی در ایام تبلیغات نیز سخنانی بهتر از قبل ارائه نکرد اما دیدیم که جمعی از علمای قم طی بیانیه ای از هاشمی برای تصدی پست ریاست جمهوری حمایت کردند و این واقعاً جای تاسف دارد. نمی دانیم....... خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند در ضمن دوست عزیز باید بگویم که به شما لینک دادم امیدوارم موفق باشید به امید ظهور دولت دوست....عصر موعود

Mohammad

مرگ برعلی خامنه ای قاتل اکبر گنجی